Událost na Facebooku

Týden bez odpadu 2018

3. 9. - 9. 9.

Mezinárodní událost, jejímž cílem je zvýšit povědomí o hromadění odpadu a inspirovat k jeho omezení.

Zapojte se!

Tento rok se můžete k Týdnu bez odpadu přidat těmito způsoby.

Chci uspořádat akci

Zveme kohokoli, aby v tomto týdnu uspořádal jakoukoli událost, která bude konceptem bezodpadovosti inspirovaná a prodchnutá.

Rodinný oběd - kamarádské setkání - sousedský piknik - promítání filmu - workshop - přednáška - úklid v přírodě - výměna oblečení - opravářská dílna - a další akce.

Organizátoři a organizátorky akcí obdrží jednoduchý manuál, který jim usnadní přípravu celé akce a poradí, jak i akci samotnou udělat (skoro) bez odpadu. Od srpna na tomto webu najdete mapu, na které budou všechny přihlášené akce zaznačené.


Podle této kategorie bude možné filtrovat v mapě událostí.
Přesná adresa místa. Podle této hodnoty se událost zobrazí na mapě.

Upřesnění místa.
Začátek akce, konec akce, otevírací doba, ...


Na tuto adresu ti pošleme manuál.

Informace o zpracování osobních údajů.

Pošlu vám video

Chcete být součástí oficiálního videa letošního Týdne bez odpadu plného zajímavých bezodpadových tipů?

Pošlete zhruba pětisekundové video, natočené na šířku, ve kterém v jedné větě sdělíte světu, čím činíte váš život bezodpadovým. Na kameru můžete říct například: „Nevyhazuji – opravuji“ nebo „Oběd si nosím v krabiččce“. Hledáme hlavně unikátní a zcela konkrétní tipy.

Vaše video může vypadat třeba takto:


Nahrej video na nějaké uložiště a pošli nám odkaz, na kterém si můžeme tvé video stáhnout.

Informace o zpracování osobních údajů.

Chci něco udělat a vím, jak na to

Jste influenceři, firmy, kavárny atp. a děláte něco bezopadového, čím byste se mohli do Týdne bez odpadu zapojit? Dejte (nám) o sobě vědět!

Můžete například napsat článek, nasdílet Týden bez odpadu na své facebookové stránce nebo Instagramu, zavést ve své kavárně kovová brčka, posílat své výrobky v použitých krabicích, ...Informace o zpracování osobních údajů.

Mapa


Co je zero waste?

Zero waste je přístup, který se snaží omezit produkci odpadu v životech jednotlivců, komunit, firem i států. Tvorba odpadu s sebou nese mnoho negativních dopadů na naše zdraví i životní prostředí.